11.12.2022r. III Niedziela Adwentu

 1. Dziękuję wszystkim za udział w odpuście parafialnym ku czci naszego patrona św. Mikołaja. Wyrażam swoją wdzięczność Służbie Liturgicznej, Strażakom OSP Ślesin,   Kołom Gospodyń Wiejskich, Różom Różańcowym, kandydatom do bierzmowania, pani organistce, panu kościelnemu, wszystkim Parafianom i Gościom. 
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii, szczególnie dziś w II niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne.  
 3. Do puszki na ołtarzu św. Mikołaja w tym miesiącu zebraliśmy 960,80 zł. Ze sprzedaży stroików wykonanych przez dzieci w czasie „Mikołajek” uzyskano 1014,20 zł. W sumie  daje to 1975 zł. Pieniądze te zostały przelane na konto Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie prowadzonego przez Siostry Dominikanki. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. 
 4. We wtorek 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny. 
 5. Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami. 
 6. W zakrystii można nabywać opłatki i świece wigilijne.
 7. W niedzielę 18.12. po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentów. 
 8. Za tydzień w niedzielę, dzięki uprzejmości harcerzy ze Strzelewa otrzymamy Światełko Betlejemskie. Uroczyste przekazanie światełka dla naszej Parafii odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 9:30 w Minikowie i 11:00 w Ślesinie. Po Mszy św. będzie można zabrać światełko do domu. 
 9. W sobotę, 17 grudnia, wieczorną Mszą św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będzie głosił będzie o. Leszek Jasiński OCD z Sopotu. Plan rekolekcji jest wywieszony w kruchcie kościoła. 
 10. Zapraszam do korzystania ze spowiedzi w czasie rekolekcji. Wtorek, 20 grudnia  będzie dniem naszej spowiedzi adwentowej. Tego dnia będą spowiadać zaproszeni księża z dekanatu. Plan spowiedzi jest wywieszony w kruchcie kościoła. 
 11. Chorych z Komunią św. przed Bożym Narodzeniem odwiedzi ojciec rekolekcjonista w poniedziałek 19 grudnia od godz. 9:00. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie są na liście. 
 12. Wszystkich chętnych do przygotowania szopki betlejemskiej i ubierania choinek zapraszam w  środę 21.12. na godz. 15:00 do kościoła. 
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 14. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.