4.12.2022r. II Niedziela Adwentu

 1. Bardzo dziękuję za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. 
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 będzie można nabyć stroiki świąteczne wykonane podczas sobotnich „Mikołajek”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie działalności sióstr Dominikanek prowadzących Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie. 
 3. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu przeżywamy XXIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wszystkim składającym ofiarę na ten cel do puszki przy wyjściu ze świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. We wtorek będziemy świętować odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Mikołaja. Suma odpustowa o godz. 18:00. Mszy św. będzie przewodniczyć i kazanie odpustowe wygłosi Ks. Proboszcz Maciej Andrzejewski. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy Radę Parafialną, Wspólnotę Żywego Różańca, Sołtysów, Strażaków, Koła Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich Parafian. 
 5. Roraty to Msza św. ku czci Matki Bożej w adwencie, na którą zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałek, środę i piątek. 
 6. Różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych w środę o godz. 16:30. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.  
 7. Na katechezę biblijną zapraszam Parafian w środę po Mszy św. do salki na plebanii. 
 8. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 11:00 i 17:00. 
 9. Katecheza dla dzieci z klasy III w piątek o godz. 16:00 w salce na plebanii. Tego dnia podczas Mszy św. dzieci otrzymają medaliki z NMP.
 10. Opłatki i świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii. Małe świece kosztują 10 zł, a duże 20 zł.
 11. Biuro parafialne będzie nieczynne  we wtorek, środę i czwartek.
 12. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.