27.11.2022r. I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. 
 2. Zarządzeniem Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka od I niedzieli adwentu po każdej Mszy św. będziemy modlić sie w intencji Diecezji Bydgoskiej. Tekst modlitwy znajduje się na ławkach. 
 3. Zapraszam na Msze św. ku czci Matki Bożej  w adwencie. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami i serduszkami, na których wpisują wykonane dobre uczynki. 
 4. Katecheza dla wszystkich dzieci z klasy IV w środę o godz. 16:00 w salce na plebanii. 
 5. Zapraszamy na kolejną katecheza liturgiczną i naukę śpiewu nowych pieśni w środę po Mszy św. w salce  na plebanii. 
 6. W I piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę zgłoszonych chorych, od godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi. 
 7. Chorych z Najświętszym Sakramentem przed Bożym Narodzeniem odwiedzi jeszcze ojciec rekolekcjonista  w  poniedziałek, 19 grudnia.
 8. Wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy na „Mikołajki”. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godz. 15:00 w sali  WDK w Ślesinie. Wykonane w czasie spotkania stroiki świąteczne będzie można kupić po niedzielnej Mszy Świętej, a zebrane datki zasilą Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Dominika.
 9. W sobotę po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic. 
 10. Parafia nie rozprowadza i nikogo nie deleguje do rozprowadzania opłatków po domach. Opłatki i świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii. 
 11. Zapraszam na Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona, św. Mikołaja we wtorek, 6 grudnia. Suma odpustowa o godzinie 18:00. Od niedzieli rozpoczynamy nowennę do św. Mikołaja. 
 12. Przy wyjściu z kościoła można  kupić najnowszy nr Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na grudzień.
 13. Dziękuję za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.