10.04.2022r. Niedziela Palmowa

 1. Przez ostatnie dwa lata możliwość udziału w liturgiach Wielkiego Tygodnia była ograniczona przez obostrzenia związane z epidemią. Tym bardziej zapraszam wszystkich Parafian do udziału w Triduum Paschalnym w naszym kościele parafialnym. 
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy, za troskę o teren przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składane osobiście i  wpłacane na konto parafii. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich inicjatywę sprzedaży ciast po Mszach św., z której dochód przeznaczony jest na spłatę remontu dzwonów w naszym kościele. 
 3. Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o godz. 11:00 procesja z palmami. 
 4. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek, wtorek i środę. 
 5. W tym tygodniu spowiedź w poniedziałek i środę od 19:00 do 20:00. 
 6. We wtorek od godz. 18:00 będziemy budować Ciemnicę i Grób Pański. Zapraszam chętnych do pomocy. 
 7. W środę od godz. 8:00 odwiedzę  chorych z Najświętszym  Sakramentem. Bardzo proszę, aby chorych zgłaszać do wtorku. 
 8. W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Tego dnia dziękujemy za sakrament kapłaństwa i Eucharystię. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. 
 9. W Wielki Piątek wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Od godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Najświętszy Sakrament po zakończonej liturgii zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 20:00.
 10. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim godz. 10:00 do 15:00 i od 18:00 do Liturgii Paschalnej.
 11. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w Ślesinie o godz. 12:00 i 13:00, a Minikowie o godz. 12:30.
 12. Wigilia Paschalna, najważniejsza Msza św. w ciągu roku, rozpocznie się o godz. 20:00, a zakończy się procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. 
 13. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 9:30 w Minikowie i 11:00 w Ślesinie. 
 14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.
 15. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłych Proboszczach, Parafianach i Dobrodziejach naszej parafii. 
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki. 
 17. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.