3.04.2022r. V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy w Minikowie. Dziękuję za troskę o teren kościoła. Dziękuję za pomoc, życzliwoś i złożone ofiary na rzecz parafii. 
 2. Z Bożą i ludzką pomocą zostały uruchomione dzwony w naszym kościele. Koszt materiałów i prac to 31 900 zł. Do spłacenia pozostało 10 000 zł. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone na ten cel. 
 3. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Ślesinie w niedzielę 10.04 po Mszach św. będzie sprzedawane ciasto. Dochód z tej sprzedaży będzie również przeznaczony na pokrycie kosztów remontu dzwonów w naszym kościele. Bardzo dziękuję paniom z KGW za tę inicjatywę. 
 4. Dzięki chcącym zachować anonimowość ofiarodawcom spoza naszej parafii została położona kostka na podwórku przy plebanii. W intencji Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii w czwartek zostanie odprawiona Msza św. 
 5. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Dziś o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16:00 dla dzieci, a po Mszy św. dla młodzieży i dorosłych. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali i podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu przeznaczone są na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 6. Spowiedź parafialna przed Wielkanocą, na którą przybędą zaproszeni księża, obędzie się we wtorek, 5.04. wg. następującego porządku: od 11:00-12.00 (Minikowo, Ślesin), 16:00–17.00 (Minikowo, Ślesin) i 19.00-20.00 (Ślesin). Msza św. we wtorek o godz. 17:00. 
 7. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek i wtorek.
 8. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Bardzo proszę aby dzieci własnoręcznie przygotowały palmy. Procesja z palmami rozpocznie się  przy wejściu do zakrystii. 
 9. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę 13.04. w Wielką Środę. Bardzo proszę zgłaszać chorych do spowiedzi i komunii św. przed Świętami Wielkanocnymi.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej parafii. 
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.