13.03.2022r. II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie. Dziękuję za pomoc, życzliwość i złożone dziś ofiary na remont dzwonów w naszym kościele. W ostatnią niedzielę panie z KGW ze sprzedaży ciasta zebrały 4367 zł. na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło. 
 2. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na misje.  
 3. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej parafii Ks. Janusza Konysza z Bydgoszczy. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku o godz. 16:00 w Minikowie i 18:00 w Ślesinie.  Nauki stanowe w czasie rekolekcji w dni powszednie po Mszy w Ślesinie: w poniedziałek dla kobiet we wtorek dla mężczyzn, w środę dla młodzieży Przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Ofiary zbierane w dni powszednie podczas rekolekcji niech będą wyrazem naszej wdzięczności księdzu Rekolekcjoniście za jego posługę. 
 4. W czwartek Msza św. o godz. 17:00. 
 5. W piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne. 
 6. Za tydzień w niedzielę 20.03. będziemy gościć w naszej parafii siostry ze zgromadzenia św. Wincentego a Paulo tzw. siostry szarytki. Siostry będą głosić katechezę o na temat objawień Maryjnych jakie miały miejsce w Paryżu w 1830r., kiedy to Matka Boża przekazała jednej z sióstr Cudowny Medalik. W czasie Mszy św. o godz 11:00 dzieci z klasy III otrzymają poświęcone medaliki. Po każdej Mszy każdy chętny otrzyma taki medalik, będzie można także wesprzeć dzieła prowadzone przez siostry. 
 7. W sobotę uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 11:00  a po niej nabożeństwo do św. Józefa. Zapraszam na tę Mszę szczególnie członków Rady Parafialnej, za niech będziemy się modlić, dziękując za ich oddaną służbę dla naszej parafii. 
 8. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę godz. 15:00 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:00, a dla dorosłych i młodzieży  po Mszy św. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 9. Od 22-25 marca będą odbywały się Rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Plan tych rekolekcji został przesłany rodzicom. Znajduje się także na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności. 
 10. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego,
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła 
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.