6.03.2022r. I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie. Bóg zapłać za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca, ofiary przeznaczone na remont dzwonów w naszym kościele. 
 2. Na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie w niedzielę i środę popielcową zebrano 3398 zł. Za te pieniądze zostały zakupione i wysłane leki do jednego ze szpitali na Ukrainie. Dzisiaj po Mszach św. można kupić ciasto od pań z KGW.  Dochód przeznaczony na środki opatrunkowe, które trafią na Ukrainę. 
 3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę godz. 15:00 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa: o 16:00 dla dzieci (klasy I-VI), a po Mszy św. dla dorosłych i młodzieży (klasa VII i kandydaci do bierzmowania). Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 4. Przez  dwa lata z powodu epidemii nie było odwiedzin kolędowych w naszej parafii. Nie było  możliwości spotkania, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domu i rodziny. W tym czasie też wiele zmieniło się naszych rodzinach w kwestiach personalnych (narodziny, zgony,  wyprowadzki, powstały nowe rodziny  i nowi mieszkańcy przybyli do naszej parafii). Dlatego bardzo proszę, aby z zakrystii lub Biura Parafialnego odbierać formularze-kartoteki. Proszę o odnotowanie wszystkich  w/w zmian w rodzinach. Przypominam jednocześnie, że o przynależności do parafii nie decyduje meldunek, ale faktyczne zamieszkanie. 
 5. W piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 6. W sobotę po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca z katechezą rekolekcyjna i wymiana tajemnic. 
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc misjom i misjonarzom. 
 8. Za tydzień, w sobotę, rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Naszym rekolekcjonistą będzie ks. Janusz Konysz, proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Bydgoszczy, moderator Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w dni powszednie  o godz. 16:00 w Minikowie i 18:00 w Ślesinie. Przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Ofiary zbierane w dni powszednie podczas rekolekcji niech będą wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za jego posługę w naszej parafii. 
 9. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży od 23 do 25 marca w kościele. Plan rekolekcji zostanie podany rodzicom w tym tygodniu. 
 10. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego, a dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki. 
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła 
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.