12.12.2021r. III Niedziela Adwentu

 1. Dziękuję wszystkim za udział w odpuście parafialnym ku czci św. Mikołaja. Wyrażam swoją wdzięczność księżom,  Służbie Liturgicznej, Strażakom OSP Ślesin,  Różom Różańcowym, pani organistce, chórowi parafialnemu, panu kościelnemu, wszystkim Parafianom i Gościom. 
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii., szczególnie dziś w II niedzielę miesiąca na remont dzwonów.  
 3. Zgodnie z rozporządzeniem Rządu RP we Mszy Św. może uczestniczyć 30% obłożenia. Nowe limity nie obejmują osób zaszczepionych. Nadal wszystkich uczestniczących w liturgii obowiązuje noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.
 4. Jutro 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny. 
 5. Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami. 
 6. Wszystkich chętnych do przygotowania szopki betlejemskiej i ubierania choinek zapraszam w sobotę na godz. 11:00 do kościoła.
 7. W zakrystii można nabywać opłatki i świece wigilijne.
 8. Za tydzień w niedzielę, dzięki uprzejmości harcerzy ze Strzelewa otrzymamy Światełko Betlejemskie. Uroczyste przekazanie światełka dla naszej Parafii odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 9:30 w Minikowie i 11:00 w Ślesinie. Po Mszy św. będzie można zabrać światełko do domu. 
 9. W sobotę, 18 grudnia, wieczorną Mszą św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Ks. Marek Radomski, nasz rekolekcjonista będzie głosił nauki podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, oraz w poniedziałek i wtorek w Minikowie o godz. 16:00 i w Ślesinie o godz. 18:00. 
 10. Zapraszam do korzystania ze spowiedzi w czasie rekolekcji. We wtorek, 21 grudnia spowiedź w Minikowie od godz. 15:00, a w Ślesinie od godz. 17:00. 
 11. Chorych z Komunią św. odwiedzę 22 grudnia od godz. 8:00. 
 12. Ordynariusz naszej diecezji ks. bp Krzysztof Włodarczyk, z uwagi na panującą epidemię podjął decyzję, aby spotkania kolędowe odbywały się w takiej samej formie jak w zeszłym roku. W naszej parafii będą to Msze św. o błogosławieństwo Boże dla Parafian. Plan Mszy św. jest wywieszony w kruchcie kościoła i na stronie parafialnej w zakładce „O nas”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 14. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.