13.06.2021r. XI Niedziela Zwykła

 1. Zgodnie z zarządzeniami państwowymi od 13.06 w liturgii może uczestniczyć  więcej osób. Oznacza to, że teraz w kościele może być zajęta  połowa miejsc, a od 26.06 będzie to 3/4 miejsc. Do tej liczby nie są wliczane osoby zaszczepione. Nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek w kościele i dezynfekcji rąk.
 2. Biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. zostaną zniesione  dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. z powodu pandemii Covid-19. 
 3. Dzisiaj 13. dzień miesiąca, który jest poświęcony Matce Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 Msza św. i różaniec. Naszej modlitwie będzie przewodniczył Ks. Piotr Wencel, wieloletni duszpasterz rodzin. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 8:00. Zapraszam serdecznie na do wspólnej modlitwy. 
 4. Dziękuję wszystkim za udział we Mszach św. i procesjach w w oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękuję Służbie Liturgicznej, wspólnocie Żywego Różańca, Pani Organistce i druhom OSP Ślesin. Bóg zapłać. 
 5. Dziękuję za  sprzątanie kościoła i kaplicy, za troskę o teren i kwiaty przy kościele i plebanii, za pomoc życzliwość i wszelkie ofiary. Dziś, w II niedzielę miesiąca, zebrane ofiary przeznaczone bedą na pokrycie kosztów remontu organów w naszym kościele. 
 6. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy św. w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
 7. Biuro parafialne w poniedziałek, wtorek  i piątek będzie nieczynne. 
 8. Razem z Biurem Pielgrzymkowym Arcus organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 15-22.11.2021r. Program pielgrzymki oraz informacje szczegółowe dotyczące udziału wywieszone są w kruchcie kościoła i umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii. Osoby zainteresowane zapraszam do Biura Parafialnego.  
 9. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, którego lekturę gorąco polecam. 
 10. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej Parafii.
 11. Wszystkich Parafian polecam pod opiekę NMP Matki Pięknej Miłości, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.