14.03.2021r. IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i terenu przy kościele i plebanii, za sprzątanie kaplicy w Minikowie. 
 2. Dziś w II niedzielę miesiąca zebrane ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztu remontu organów. Bóg zapłać za wsparcie. 
 3. Dziś rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej parafii o. dra Tomasza Litwiejko OCD z Sopotu. Rekolekcje będą poświecone osobie św. Józefa. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku o godz. 16:00 w Minikowie i 18:00 w Ślesinie. Przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Ofiary zbierane w dni powszednie podczas rekolekcji niech będą wyrazem naszej wdzięczności ojcu Rekolekcjoniście za jego posługę. 
 4. Od 15-17 marca będą odbywały się Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej. Ze względu na epidemię w tym roku będą one przeprowadzane online. Bardzo proszę rodziców i opiekunów dzieci pozostających w domu o pomoc w przeprowadzeniu i dopilnowanie udziału  rekolekcjach. 
 5. W piątek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 11:00 i 17:00. Po Mszy św. o godz. 11:00. nabożeństwo do św. Józefa. Na mszę św. o godz. 17:00 zapraszam dzieci z klasy III. 
 6. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę godz. 15:00 Gorzkie Żale, a w piątek  o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 7. Kandydaci do bierzmowania w ramach swojego przygotowania tego sakramentu uczestniczą w Drodze Krzyżowej i spotkaniu po tym nabożeństwie. 
 8. W ramach jałmużny wielkopostnej pragniemy wesprzeć Siostry Dominikanki, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych intelektualnie w Mielżynie. Na ołtarzu św. Mikołaja znajduje się puszka, do której można wrzucać datki na wsparcie dzieła prowadzonego przez siostry. 
 9. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego, a dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki. 
 10. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła 
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.