7.03.2020r. III Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła i kaplicy. Dziękuję, za pomoc, życzliwość i ofiary składane osobiście i wpłacane na konto parafialne.  Za tydzień składka remontowa na pokrycie kosztu remontu organów.                                                                   
  2. Dzieci z klasy III odbierają Mapę Podróży na marzec. 
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę godz. 15:00 Gorzkie Żale, a w piątek Droga Krzyżowa: o godz.16:00 dla dzieci, po Mszy św dla młodzieży i dorosłych. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
  4. Zapraszam na św. nabożeństwa do św. Józefa. W środę rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. 
  5. Za tydzień, w sobotę rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Naszym rekolekcjonistą będzie o. dr Tomasz Litwiejko OCD, przełożony Klasztoru Karmelitów Bosych w Sopocie. Rekolekcje będą poświecone osobie św. Józefa. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku o godz. 16:00 w Minikowie i 18:00 w Ślesinie. Przed każdą  Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Ofiary zbierane w dni powszednie podczas rekolekcji niech będą wyrazem naszej wdzięczności Ks. Rekolekcjoniście za jego posługę.
  6. Od 15-17 marca będą odbywały się Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej. Ze względu na epidemię w tym roku będą one przeprowadzane w trybie hybrydowym. Klasy I-III bedą przeżywać rekolekcje w szkole pod opieką wychowawców, a pozostałe klasy online. Bardzo proszę rodziców i opiekunów dzieci pozostających w domu o pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji. 
  7. W ramach jałmużny wielkopostnej pragniemy wesprzeć Siostry Dominikanki, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych intelektualnie w Mielżynie. Od ponad 50-ciu lat służą one tym osobom. U wielu Mieszkańców  Domu obok niepełnosprawności intelektualnej występuje niepełnosprawność ruchowa i różne choroby somatyczne. Siostry służą zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym. Na ołtarzu św. Mikołaja znajduje się puszka, do której można wrzucać datki na wsparcie dzieła prowadzonego przez siostry. 
  8. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego, a dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki. 
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła 
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.