21.02.2021r. I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła, za sprzątanie kaplicy w Minikowie. Dziękuję za pomoc, życzliwość i złożone dziś ofiary. Serdecznie dziękuję wspólnocie Żywego Różańca za ofiarowane do kościoła piękne obrusy. Dzięki ofiarodawcom została również zakupiona czerwona kapa i stuła dla kaznodziei na nabożeństwa pasyjne.  
  2. W Środę Popielcowa zbierane były ofiary na działające w naszej diecezji hospicja. Bóg zapłać za wsparcie działalności tych ośrodków. 
  3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w kolejne niedziele o godz. 15:00), a w piątek Droga Krzyżowa. O godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a po Mszy św. dla młodzieży i dorosłych. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
  4. Kandydaci do bierzmowania w ramach swojego przygotowania tego sakramentu uczestniczą w Drodze Krzyżowej i spotkaniu po tym nabożeństwie. 
  5. W piątki Wielkiego Postu Biuro Parafialne jest nieczynne. 
  6. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych odbędą się od 13 do 17 marca. Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej odbędą się od 15 do 17 marca. O formie i szczegółach rekolekcji rodzice zostaną poinformowani w najbliższym czasie. 
  7. 8 grudnia 2020 roku Ojciec św. ogłosił Rok św. Józefa. Pragniemy całą wspólnotą parafialną włączyć się w obchody tego roku. Widocznym znakiem tego szczególnego czasu jest już obraz św. Józefa. Od marca rozpoczniemy nabożeństwa do św. Józefa. Także Rekolekcje Wielkopostne będą jemu poświęcone.
  8. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
  9. Miłosierdzi Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów. Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła 
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.