17.01.2021r. II Niedziela Zwykła

  1. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za odśnieżenie terenu przy kościele, pomoc i  życzliwość. Składam serdeczne podziękowania za ofiary złożone w II niedzielę miesiąca, wpłacane na konto parafialne, a także składane przy okazji Mszy św. „kolędowych”. Niech dobry Bóg wynagrodzi Waszą hojność. 
  2. Pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” , od 18 do 25 stycznia obchodzony jest na całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się za naszych braci chrześcijan i za nas samych, abyśmy dołożyli wszelkich starań by uczniowie Chrystusa stanowili jedno.
  3. W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Z tej okazji wzywając wstawiennictwa Dziadków Pana Jezusa, św. Joachima i Anny prośmy Dobrego Boga w ich intencji. Módlmy się o  Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych. 
  4. W tym roku, ze względu na epidemię nie ma kolędy w tradycyjnej formie. Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 są oprawiane Msze św. o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla parafian w nowym roku. W tym tygodniu: w poniedziałek za mieszkańców ulic Kolejowej i Dworcowej (numery parzyste), we wtorek za mieszkańców Gumnowic i ulicy Jabłoniowej, w środę  za mieszkańców ulicy Długiej (numery nieparzyste), w czwartek za mieszkańców ulicy Długiej (numery parzyste), w piątek za mieszkańców ulic Ogrodowej, Kościelnej i bloków nauczycielskich. Bardzo serdecznie zapraszam mieszkańców w/w ulic na te Msze św. Proszę zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona w kościele, a którą po powrocie do domu pokropimy nasze domy i mieszkania odmawiając z całą rodziną modlitwę o błogosławieństwo w nowym roku. 
  5. Biuro parafialne przez cały styczeń jest czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszach św. Intencje mszalne można rezerwować telefonicznie. 
  6. Za tydzień w niedzielę 24 stycznia br. przeżywać będziemy Dzień solidarności z Chorwacją. W jego ramach podczas każdej Mszy Świętej, będziemy  modlić  się  za poszkodowanych, a  przy wyjściu z  kościoła będą zbierane ofiary do puszki na ten cel.
  7. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
  8. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej parafii. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.