4.10.2020r. XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję wszystkim, którzy pomimo niewygody stosując się do przepisów państwowych  wchodzą do naszego kościoła w maseczkach lub przyłbicach i dezynfekują dłonie. Uprzejmie proszę wszystkich Parafian, aby przypominali bliźnim o tym obowiązku.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty w kościele,  przy kościele  i  przy plebanii. Bóg zapłać za ofiary złożone dla poszkodowanych w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos. Za tydzień,  w II niedzielę miesiąca ofiary przeznaczone na remont organów. 
 3. Po Mszy św. dzieci z klasy III mogą odbierać Mapę Podróży na październik. 
 4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny, w środę wspomnienie NMP Różańcowej, 
 5. Zapraszam wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, po Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. W sobotę, 10.10. różaniec wyjątkowo o godz. 16.30, przed Mszą św. 
 6. Modlitwę różańcową w październiku będą prowadziły następujące grupy: klasy III-IV w poniedziałki, klasy V-VI w środy, klasy VII-VIII w piątki, Wspólnota Żywego Różańca we wtorek i czwartek.
 7. W środę po Mszy św. różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych. 
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, oraz uczniów klasy VII i VIII w sobotę 10.10. o godz. 14:30 w kościele. Spotkanie dla dzieci z klasy III w sobotę 10.10 o godz. 15:30 w kościele. o zachowanie obowiązujących wymogów sanitarnych. 
 9. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. Zapraszam także osoby, które pragną wstąpić do tej wspólnoty. 
 10. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii  dominikanina, o. Pawła Pawlikowskiego  z  Lednicy, który będzie głosił kazania z racji przypadającego w środę wspomnienia NMP Różańcowej. O. Paweł spotka się także z kandydatami do bierzmowania, dziećmi z klasy III i Wspólnota Żywego Różańca. 
 11. Dzieci, które przystąpią do I komunii św. w przyszłym roku,  za tydzień, w niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11.00 otrzymają z rąk Wspólnoty Żywego Różańca swoje pierwsze różańce. 
 12. XX Dzień Papieski, upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II oraz jego nauczanie będziemy obchodzili za tydzień w niedzielę. W tym dniu przeprowadzona zostanie przed kościołami ogólnopolska zbiórka do puszek, na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 13. Proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku
 14. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła. 
 15. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Proboszczów. Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.