17.05.2020r. VI Niedziela Wielkanocna

 1. Z okazji przypadających 18.05. setnych urodzin św. Jana Pawła II dzisiaj w naszej parafii  o godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za życie, dzieło i posługę św. Jana Pawła II. Udekorujmy nasze domy flagami papieskimi i narodowymi. 
 2. Serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za porządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękuję za pomoc, życzliwość, oraz za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone w II niedzielę miesiąca na remont organów w naszym kościele. 
 3. Zgodnie zarządzeniami państwowymi od dnia 17.05. we Mszy św. i nabożeństwach w kościołach może uczestniczyć 1 osoba na 10 m². Oznacza to, że w naszym kościele we Mszy świętej może uczestniczyć 25 osób, a w kaplicy w Minikowie 11 osób nie wliczając celebransa, asysty i pracowników kościelnych. Nie zapominajmy, że życie chrześcijanina to przede wszystkim życie sakramentalne. Zachęcam do udziału we Mszy świętej także w dni powszednie. 
 4. Trwa okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim wg. tradycji kościoła obchodzone są Dni Krzyżowe. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. W te dni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy prosić o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy przede wszystkim wszystkich rolników.
 6. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. Ze względu na epidemię nie możemy uroczyście obchodzić rocznicy I Komunii św dzieci z klas IV. Bardzo proszę aby rodzice wraz z tymi dziećmi w najbliższym czasie przystąpili do spowiedzi i uczestniczyli w pełni we Mszy św. 
 8. Zapraszam do kościoła na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę  i  święta po Mszy św. o godz. 11:00.
 9. Po Mszach św. można nabyć najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
 10. 10.Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek po Mszach św.  O ile to możliwe proszę sprawy biurowe załatwiać telefonicznie.
 11. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 12. Wszystkich Parafian polecam pod opiekę NMP Matki Pięknej Miłości, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.