10.05.2020r. V Niedziela Wielkanocna

 

 1. Serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za porządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękuję za pomoc, życzliwość oraz za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto naszej parafii. Ofiary zbierane dzisiaj, w II niedzielę miesiąca przeznaczone będą na remont organów w naszym kościele. 
 2. Zgodnie z rozporządzeniami rządowymi we Mszy św. w kościołach może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. co oznacza, w Ślesinie 15 osób, a w Minikowie 7 osób. Do tej liczby nie wchodzi Służba Liturgiczna. Można oczywiście korzystać z dyspensy i transmisji przez media, jednak nie zapominajmy, że życie chrześcijanina to przede wszystkim życie sakramentalne. Zachęcam do udziału we Mszy świętej także w dni powszednie. Bardzo proszę aby osoby zamawiające intencję mszalną przychodziły wcześniej do kościoła. 
 3. Trwa okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
 4. Z powodu epidemii uroczystość I Komunii św. nie odbędzie się w zaplanowanym terminie czyli 17.05. Gdy to będzie możliwe, po ustaniu epidemii i spotkaniu z rodzicami zostanie podjęta decyzję o dacie i formie przystąpienia dzieci do pierwszej Komunii św.
 5. Ze względu na epidemię nie możemy uroczyście obchodzić rocznicy I Komunii św dzieci z klas IV. Bardzo proszę aby rodzice wraz z tymi dziećmi w najbliższym czasie przystąpili do spowiedzi i uczestniczyli w pełni we Mszy św. 
 6. Zapraszam do kościoła na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę  i  święta po Mszy św. o godz. 11:00.
 7. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie NMP Fatimskiej, w czwartek święto św. Macieja Apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli. 
 8. We wtorek Msza św. wotywna do św. Mikołaja w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 9. W środę, we wspomnienie liturgiczne NMP Fatimskiej po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe.
 10. Z okazji przypadających 18.05. setnych urodzin św. Jana Pawła II w naszej parafii  niedzielę 17.05. o godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za życie i posługę św. Jana Pawła II. 
 11. Po Mszach św. można nabyć najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
 12. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek i piątek po Mszach św.  O ile to możliwe proszę sprawy biurowe załatwiać telefonicznie.
 13. Prośmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszej Parafii. 
 14. Wszystkich Parafian polecam pod opiekę NMP Matki Pięknej Miłości, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.