19.04.2020r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

  • Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsze święto zostało ustanowione przez św. Jana Pawła II, a genezą są objawienia św. Faustyny, do której Pan Jezus powiedział: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników”.
  • W Godzinie Miłosierdzia, o godz. 15:00, w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem będziemy, razem całym Kościołem w naszej Ojczyźnie, porosić w intencji ustania epidemii i za wszystkich chorych i zmarłych. Bardzo proszę aby włączyć się w tę modlitwę w naszych rodzinach. Radio Maryja i Telewizja Trwam przeprowadzą transmisje tego modlitewnego czuwania z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.
  • Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za porządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i pomoc, oraz za wszystkie ofiary składane osobiście i wpłacane na konto naszej parafii.
  • Na Niedzielę Miłosierdzia Bożego planowaliśmy pierwszą spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Ze względu na panującą epidemię i wynikającej z tego ograniczenia spowiedź ta musi zostać przełożona na inny termin. Niestety coraz mniej prawdopodobne jest, że Pierwsza Komunia św. odbędzie się 17.05. Nowy termin zostanie ustalony po zakończeniu kwarantanny i po spotkaniu z rodzicami dzieci klas III.
  • Od poniedziałku 20.04. wg rozporządzeń rządowych we Mszy św. w kościołach może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. co oznacza, w Ślesinie 15 osób, a w Minikowie 7 osób w czasie liturgii. Wierni, uczestniczący w liturgii, zgodnie z przepisami państwowymi, mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką.
  • W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka, ewangelisty.
  • Trwa okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Istnieje także możliwość umówienia się na spowiedź w kościele telefonicznie w innych godzinach.
  • Biuro Parafialne jest nieczynne do odwołania. W razie konieczności bardzo proszę o kontakt telefoniczny (tel. 517466289).
  • Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów.
  • W tym trudnym czasie niech towarzyszy nam opieka NMP Matki Pięknej Miłości, wstawiennictwo św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.