29.03.2020r. V Niedziela Wielkiego Postu

  • Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 24 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników Mszy św. do 5 osób, bardzo proszę aby we Mszy św. w kościele uczestniczyła tylko rodzina zamawiająca intencję (nie więcej niż 5 osób). Taka sama zasada dotyczy udziału w pogrzebach. Jednocześnie polecam wszystkim parafianom, udział we Mszach św. przez środki masowego przekazu, zachowując w tym czasie odpowiednia postawę modlitewną.
  • Ordynariusz naszej diecezji, Ks. Biskup Jan Tyrawa dekretem z dnia 27 marca br. udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych wszystkim wiernym. Dyspensa oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę i dni świąteczne nie jest grzechem. Jednocześnie Ks. Biskup zachęca, aby włączyć się we wspólną modlitwę każdego dnia wzywając wstawiennictwa Maryi dla uwolnienia od epidemii: o godz. 12:00 odmawiając Anioł Pański, Litanię Loretańską i Salve Regina, a w Godzinie Miłosierdzia (15.00) odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam również do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30.
  • W związku z epidemią koronawirusa nie będzie wyznaczonego dnia na spowiedź przed Wielkanocą dla wszystkich parafian. Bardzo proszę w miarę możliwości przystąpić do tego sakramentu w tym tygodniu. Plan spowiedzi w tym tygodniu przedstawia się następująco: od poniedziałku do środy spowiedź 30 minut przed Mszą św. i od 19:00-20:00, czwartek i piątek od 15:00 do Mszy św. o godz.17:00 i od 19:00 -20:00 sobota pół godziny przed Mszą św. i od 19:00-20:00. Po spowiedzi będzie można przystąpić do Komunii św.
  • W I czwartek miesiąca od godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. We Mszy św. o godz. 17:00 za przyczyną naszego Wielkiego Rodaka będziemy modlić się o ustanie epidemii.
  • W I piątek od godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. O 16:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. pierwszopiątkowa.
  • W związku z epidemią nie będzie zapowiadanych na Wielką Środę odwiedzin chorych z Najświętszym Sakramentem.
  • Biuro Parafialne jest nieczynne do odwołania. W razie konieczności bardzo proszę o kontakt telefoniczny (tel. 517466289).
  • Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów.
  • Wszystkich Parafian oddaję pod opiekę NMP Pięknej Miłości, św. Mikołaja, bł. Marii Karłowskiej i św. Michała Archanioła
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.