22.03.2020r. IV Niedziela Wielkiego Postu

  • W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń, w tym zgromadzeń religijnych do 50 osób bardzo proszę o dostosowanie się do tego zarządzenia. Osoby najbardziej narażone na zarażenie koronawirusem bardzo proszę o pozostanie w domu i uczestniczenie we Mszy św. poprzez radio, telewizję czy internet.
  • Przypominam, że Ks. Biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych do 29 marca br., prosząc, by z tej możliwości skorzystały przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, chorzy, z objawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszyscy, którzy czują obawy przed zarażeniem. Dyspensa oznacza, że nieobecność na Mszy św. w niedzielę i dni świąteczne nie jest grzechem.
  • Ks. Biskup Jan Tyrawa zachęca, aby włączyć się we wspólną modlitwę każdego dnia wzywając wstawiennictwa Maryi dla uwolnienia od epidemii: o godz. 12:00 odmawiając Anioł Pański, Litanię Loretańską i Salve Regina, a w Godzinie Miłosierdzia (15.00) odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam również do modlitwy różańcowej w rodzinach codziennie o godz. 20:30.
  • W związku z epidemią koronawirusa nie będzie wyznaczonego dnia na spowiedź przed Wielkanocą dla wszystkich parafian. Dlatego bardzo proszę aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W tym tygodniu możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. i dodatkowo od od poniedziałku do piątku od 19:00 do 20:00.
  • Zostają zawieszone do odwołania nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
  • Zostają zawieszone do odwołania wszelkie spotkania w salce parafialnej na plebanii.
  • Biuro Parafialne będzie nieczynne do odwołania. W razie konieczności bardzo proszę o kontakt telefoniczny (tel. 517466289).
  • W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP. Tego dnia Msze św. o godz. 11:00 i 17:00.
  • Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafian i Dobrodziejów.
  • Wszystkich Parafian oddaję pod opiekę NMP Pięknej Miłości, św. Michała Archanioła, św. Mikołaja i bł. Marii Karłowskiej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.