1.03.2020r. I Niedziela Wielkiego Postu

 • Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła, za sprzątanie kaplicy w Minikowie. Dziękuję za pomoc, życzliwość i złożone dziś ofiary.
 • We wtorek Msza św. wotywna do św. Mikołaja, naszego Patrona w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. Po Mszy Nabożeństwo do św. Mikołaja.
 • W środę o godz. 16:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza św. w ich intencji i Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
 • W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzę chorych z Komunią św. Od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 16:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. pierwszopiątkowa.
 • Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: jeszcze dziś o godz. 15:00 Gorzkie Żale, a w piątek po Mszy św. Droga Krzyżowa. Ofiary zbierane podczas Mszy św. w piątki Wielkiego Postu i w czasie Gorzkich Żali przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kandydaci do bierzmowania w ramach swojego przygotowania tego sakramentu uczestniczą w Drodze Krzyżowej i spotkaniu po tym nabożeństwie.
 • W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
 • W sobotę, wieczorną Mszą św. rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił ks. dr Hubert Nowak ze Szczepanowa. Rekolekcje będą poświecone osobie urodzonej w naszej diecezji bł. Marii Karłowskiej, założycielce zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę wg. zwykłego porządku, a do poniedziałku o godz. 16:00 w Minikowie i 18:00 w Ślesinie. Przed każdą Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Ofiary zbierane w dni powszednie podczas rekolekcji niech będą wyrazem naszej wdzięczności Ks. Rekolekcjoniście za jego posługę.
 • W tym tygodniu codziennie przed Mszą św. będziemy odmawiać dziesiątkę różańca w intencji Ks. Rekolekcjonisty i naszych Rekolekcji Wielkopostnych.
 • Za tydzień w II niedzielę miesiąca ofiary przeznaczone na remont organów w naszym kościele.
 • Organizujemy pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, 7 czerwca br. Koszt pielgrzymki z ubezpieczeniem to 100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 • Uczniowie klasy III odbierają Mapę Podróży na marzec.
 • Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego.
 • Miłosierdzi Bożemu polecamy naszych zmarłych parafian i dobrodziejów naszego kościoła
 • Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

List Ministra Zdrowia

Szanowni Państwo

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ℃i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.