15.12.2019r. III Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie o. Józefa Stępnia, paulina, proboszcza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie i zakończymy je parafialną spowiedzią adwentową. W poniedziałek 16.12 i we wtorek 17.12 w czasie rekolekcji Msze św. i nauki rekolekcyjne o godz. 16:00 w Minikowie i 18:00 w Ślesinie. Ofiary zbierane w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy św. niech będą wyrazem naszej wdzięczności o. Rekolekcjoniście.
 2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 17.12, we wtorek w następujących godzinach: 11.00 – 12.00 (Ślesin i Minikowo), 16.00 – 17.00 (Minikowo), 16:30-17:30 (Ślesin) i 19.00 – 20.00 (Ślesin).
 3. Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej w poniedziałek wtorek o godz. 18:00, w środę i piątek o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci z lampionami.
 4. W zakrystii można nabywać świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 6 zł. Można także nabyć opłatki.
 5. Ze względu na spowiedzi w dekanacie biuro parafialne będzie nieczynne w środę i piątek.
 6. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę w piątek, 20.12 od godz. 8:00.
 7. Wszystkich chętnych do przygotowania szopki betlejemskiej i ubierania choinek zapraszam w sobotę na godz. 10:00 do kościoła.
 8. Dzięki uprzejmości Drużyny Harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie za tydzień, w niedzielę otrzymamy z ich rąk Betlejemskie Światło Pokoju. W czasie Mszy św o godz. 9:30 w Minikowie i o godz. 11:00 w Ślesinie Światełko Pokoju zostanie uroczyście wniesione przez harcerzy. Osoby które chciałyby zabrać to Światło do domu niech przyniosą ze sobą lampiony.
 9. Składam wszystkim parafianom podziękowanie za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary.
 10. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego
 11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli. Szczęść Boże.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych Parafian i Dobrodziejów naszej Parafii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.