28.08.2019r. XVII Niedziela Zwykła

 1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii.
 2. Dziękuję za udział w odpuście ku czci św. Joachima. Dziękuję panom Strażakom za asystę w trakcie procesji. Dziękuję służbie liturgicznej, panu organiście.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św Marty, w środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela zgromadzenia Redemptorystów.
 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem abstynencji Postarajmy się w tym miesiącu powstrzymać od picia napojów alkoholowych.
 6. W czwartek przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych za naszą Ojczyznę.
 7. W czwartek Msza św. w intencji Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej Parafii.
 8. W piątek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieskich i nawiedzenie parafialnego kościoła..
 9. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem, od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, i możliwość spowiedzi. O godz. 16:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.
 10. W sobotę po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
 11. Zapraszam na nasze parafialne dziękczynienie za plony, czyli Mszę św. Dożynkową w niedzielę, 18.08. o godz. 11:00
 12. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na sierpień w cenie 6 zł., którego lekturę na ten wakacyjny czas gorąco polecam.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.