30.06.2019r. XIII Niedziela Zwykła

 1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii. Dziękuję za wszelką pomoc i ofiary złożone na rzecz parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w środę święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 3. We wtorek o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii.
 4. W środę o godz. 16:30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza św. w ich intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się szczególnie o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.
 6. W pierwszy piątek od godziny 8:00 odwiedzę z Najświętszym Sakramentem zgłoszonych chorych. Od godziny 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, i możliwość spowiedzi do godziny 16.45. O tej godzinie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. pierwszopiątkowa.
 7. W pierwszą sobotę po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
 8. Bardzo proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku.
 9. Wszystkim udającym się na wakacje, życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o praktykach religijnych, a przede wszystkim o niedzielnej Mszy św. Rodziców, których dzieci wyjeżdżają na kolonie czy obozy, proszę aby poinformowali organizatorów, że chcą, aby ich dzieci, miały możliwość uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 10. Po Mszy św.przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na lipiec.
 11. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na : magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka, 2 – letnie podyplomowe studia teologiczno – katechetyczne oraz roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej.
 12. Woda na cmentarzu ma służyć tylko do obsługi cmentarza, a nie do podlewania ogródków, czy innych celów nie związanych z cmentarzem. Ostatni rachunek wykazał, że w ciągu 2 miesięcy wykorzystano przeszło 80000 litrów wody. To jest zwyczajna kradzież. Proszę zwracać uwagę podczas pobytu na cmentarzu i na tę kwestię, podobnie jak na sprawę wyrzucania śmieci spoza cmentarza do kontenera.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.