23.06.2019r. XII Niedziela Zwykła.

  1. Dziękuję wszystkim za udział we Mszy św. i procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękuję Służbie Liturgicznej, wspólnocie Żywego Różańca, dzieciom, które w tym roku przyjęły I Komunię św. i ich rodzicom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, młodzieżowym drużynom OSP, Panu Organiście i druhom OSP Ślesin. Dziękuję rodzinom, które przygotowały przepiękne ołtarza na procesję. Bóg zapłać.
  2. Zapraszam do udziału w oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 17:00
  3. Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce po każdej Mszy św. odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…” jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje.
  4. Rozpoczął się czas wakacji, wszystkim udającym się na wakacje, życzę udanego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o praktykach religijnych, a przede wszystkim o niedzielnej Mszy św. Rodziców, których dzieci wyjeżdżają na kolonie czy obozy, proszę aby poinformowali organizatorów, że chcą, aby ich dzieci, miały możliwość uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek uroczystość narodzenie św. Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  6. W niedzielę, 30.06. będziemy gościć w naszej parafii ks. neoprezbitera Igora Wichrowskiego, który kilka lat temu odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Ks. Neoprezbiter odprawi Mszę św. o godz. 11:00, wygłosi homilię i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  7. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie po Mszy św. w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00
  8. Bardzo proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku.
  9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch proszę o wpłaty drugiej raty (1000 zł) do końca miesiąca. Wpłaty można dokonać osobiście w Biurze Parafialnym lub przelewem na konto parafialne.
  10. Po Mszy św.przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, którego lekturę gorąco polecam.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.