26.05.2019r. VI Niedziela Wielkanocna

 1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu przy kościele i plebanii. 
 2. Dziś zbiórka do puszek na remont spalonego kościoła w Gołańczy. Bóg zapłać za wsparcie. 
 3. Dziś w Dniu Matki pragniemy modlić się za wszystkie Mamy. Dla żywych prosimy o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP, a dla zmarłych o łaskę Nieba. 
 4. Dziękuję dzieciom i rodzicom za piękne świadectwo podczas uroczystości I Komunii św i Białego Tygodnia. Bóg zapłać Wam za ofiary złożone na remont naszego kościoła i Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.  
 5. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z klasy IV będą przeżywać swoją rocznicę I Komunii św. 
 6. W poniedziałek, wtorek i środę VI tygodnia wielkanocnego wg. starożytnej tradycji kościoła obchodzone są Dni Krzyżowe. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. W te dni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy prosić o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy przede wszystkim wszystkich rolników.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę wspomnienie św. Justyna. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. 
 8. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwa Majowe ku czci NMP codziennie po Mszach św. 
 9. W sobotę rozpoczyna się czerwiec, miesiąc poświecony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 10. W czwartek, w rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich, będę dziękował Panu Bogu za łaskę powołania i posłania. Zapraszam do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. o godz. 9:00 
 11. Bardzo proszę, aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia danych osób opiekujących się grobami na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za kwaterę na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku. 
 12. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno. 
 13. Po Mszy św. można nabyć Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na czerwiec. 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.