2.12. 2018r. I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy Adwent i  Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także oczekiwania na Boże Narodzenie.
 2. Serdecznie zapraszam na Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, roraty w poniedziałek, środę i piątek na godzinę 17:00.
 3. Rozpoczynamy w parafii nawiedzenie obrazu NMP Matki Pięknej Miłości, Patronki naszej diecezji. Obraz będzie pielgrzymował od domu do domu. Niech to będzie dla każdej z rodzin czas osobistego spotkania z Matką Bożą.
 4. W środę o godz. 16.30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza św. w ich intencji.
 5. Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona św. Mikołaja w czwartek o godzinie 18:00. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. prof. dr hab. Mirosław Gogolik. Zapraszam wszystkich parafian, wspólnoty, stowarzyszenia, poczty sztandarowe, dzieci i młodzież do wspólnego świętowania.
 6. W I piątek miesiąca od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 16:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. pierwszopiątkowa.
 7. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzę przed Bożym Narodzeniem w piątek 21 grudnia
 8. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 11.00 i 17.00. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszam szczególnie wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i wymiana tajemnic.
 9. W sobotę dzieci z klas III obchodzą Święto Rycerzy Niepokalanej. O godzinie 16:00 spotkają się w salce parafialnej na plebanii z Siostrą Anną ze zgromadzenia Sióstr Szarytek, a podczas Mszy św. o godzinie 17:00 otrzymają medaliki Niepokalanego Poczęcia.
 10. Dziękuję serdecznie rodzicom i dzieciom klas III za piękne świadectwo wiary w zeszłym tygodniu podczas Mszy św. o godz. 11:00. Dziękuję Stowarzyszeniu Civitas Christiana za ufundowanie książeczek do nabożeństwa, modlitewników dla dzieci pierwszokwomunijnych.
 11. W zakrystii można nabywać świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 5 zł, a duże 15 zł. Można także odbierać zamówione płyty ze zdjęciami z Misji i Nawiedzenia.
 12. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. z wyjątkiem czwartku.
 13. Dzieci po Mszy św. w zakrystii odbierają ulotkę Ziarno.
 14. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego
 15. W tym tygodniu odbyły się odbiory konserwatorskie bocznych ołtarzy. Zostało także uruchomione ogrzewanie pod ławkami w nawie głównej. Do konserwacji zabrano pierwsze elementy głównego ołtarza.
 16. Od grudnia taca na prace remontowe i konserwatorskie będzie w II niedzielę miesiąca. Jest to spowodowane terminem comiesięcznych wpłat w ramach realizowanego projektu.
 17. Składam wszystkim parafianom podziękowanie za porządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.