28.10.2018r. XXX Niedziela Zwykła

W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy. Śpimy godzinę dłużej.

 1. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w Nawiedzeniu Obrazu NMP Częstochowskiej. Szczególne podziękowania kieruję na ręce Druhów i Druhen OSP Ślesin za asystę i całonocną straż przy Obrazie. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o porządek w kościele i na terenie przykościelnym. Dziękuję pani Justynie za pięknie ułożone kwiaty, pani Anecie za dokumentację fotograficzną, Służbie Liturgicznej, Panu Kościelnemu i wszystkim, którzy czasem w wielu bardzo drobnych, ale istotnych szczegółach przyczynili się do dobrego, głębokiego i pobożnego przeżycia tego święta. W Waszej intencji zostanie odprawiona Msza św. w najbliższą środę.
 2. Po Mszach świętych można zapisywać się na płytę ze zdjęciami, które p. Aneta robiła w czasie Misji i Nawiedzenia.
 3. Zapraszam na Mszę św. i „Korowód Świętych” w środę 31.10. Szczególnie zapraszam dzieci przebrane za postacie świętych i błogosławionych: swoich patronów, czy też ulubionych świętych. Po Mszy św. pójdziemy w procesji na cmentarz odmawiając różaniec za naszych zmarłych. Bardzo proszę o zabranie ze sobą zniczy.
 4. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg niedzielnego porządku: 8:00, 9:30 (Minikowo), 11:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz, gdzie będziemy modlić się za naszych zmarłych.
 5. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2.11. Msze św. o godz. 10:00 i 17:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych.
 6. 2.11. przypada także pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi od godz. 16:00. Zgłoszonych chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem w piątek 9 listopada.
  W zakrystii i biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe i roczne.
  Po inwentaryzacji cmentarza parafialnego na podstawie posiadanych w parafii danych stworzono nowe księgi cmentarne. Niestety w wielu miejscach brakuje danych osób opiekujących się grobami. Bardzo proszę aby zgłaszać się do biura parafialnego w celu uzupełnienia koniecznych danych. Jednocześnie przypominam o obowiązku uiszczenia opłaty za grób po upływie 20 lat od pochówku.
 7. Bardzo proszę o zachowanie porządku na cmentarzu. Liście i uschłe kwiaty (bez doniczek) proszę wyrzucać na tzw. pole. Do kontenera wrzucamy tylko plastiki, szkoło, folie itp.
 8. Pan Kościelny prosi, aby prace przy wymianie nagrobków przez zakłady kamieniarskie kończyć do godz. 15:00
 9. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na listopad. Cena 6 zł.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.