26.08.2018r. Uroczystość NMP Częstochowskiej.

  1. Dziękuję za udział w Dożynkach Parafialnych. Na ręce Sołtysów i delegacji składam podziękowania za piękne wieńce dożynkowe i złożone przy tej okazji ofiary na rzecz parafii.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św, Moniki. we wtorek wspomnienie św. Augustyna, w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy.
  4. W sobotę, 1.09. w naszej diecezji rozpoczyna się Nawiedzenie Matki Bożej w Jej Cudownym Jasnogórskim Wizerunku. To szczególny czas dla naszego Kościoła Bydgoskiego. W naszej Parafii będziemy gościć Matkę Bożą Jasnogórską 22.10 w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Nawiedzenie poprzedzą Misje Parafialne.
  5. W sobotę, 1.09. przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej i napaści Niemiec na Polskę. Tego dnia chcemy w szczególny sposób modlić się w intencji ofiar tej wojny, a także o pokój na świecie.
  6. Dzieło remontu naszego kościoła polecam pamięci modlitewnej całej wspólnoty parafialnej.
  7. W niedzielę, 2.09 podczas Mszy św. o godzinie 11:00 będziemy modlić się za dzieci i młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny. Poświęcę plecaki uczniom klas pierwszych, a w wszyscy uczniowie otrzymają błogosławieństwo na nowy rok szkolny. Po tej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które mają przystąpić w 2019 roku do I Komunii św.
  8. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w tym miesiącu wyjątkowo w II sobotę miesiąca, 8.09.
  9. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, który można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.