29.07.2018r. XVII Niedziela Zwykła

 1. Bardzo serdecznie dziękuję, za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie, za sprzątanie terenu  przy kościele  i plebanii i troskę o kwiaty przy kościele i plebanii.
 2. Dziękuję za udział w odpuście ku czci św. Joachima. Dziękuję panom Strażakom za asystę w trakcie procesji. Dziękuję służbie liturgicznej, panu organiście i panu kościelnemu.
 3. Dzieło remontu naszego kościoła polecam pamięci modlitewnej całej wspólnoty parafialnej.
 4. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela zgromadzenia Redemptorystów, w sobotę wspomnienie św Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 5. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych.
 6. W środę przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych za naszą Ojczyznę.
 7. W środę o godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza św. w ich intencji. Po Mszy św. nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
 8. W środę zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Ks. Krzysztofa Kinowskiego, który w naszej parafii rozpoczynał swoją posługę kapłańską jako wikariusz.
 9. W I Czwartek sierpnia modlimy się o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele.
 10. W czwartek o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej parafii.
 11. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:00 odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem, od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi. O godz. 16:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.
 12. W sobotę po Mszy św. modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
 13. Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia w sobotę, 25 sierpnia. Koszt to 40 zł. (w tym przewodnik i ubezpieczenie). Przy zapisach potrzebny jest nr PESEL, adres zamieszkania i zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
 14. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na sierpień w cenie 6 zł., którego lekturę na ten wakacyjny czas gorąco polecam.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.