17.06.2018 r. XI Niedziela Zwykła

 1. Wczoraj w sanktuarium Matki Bożej Góreckiej dziękowaliśmy z dziećmi, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. i ich rodzinami za dar Eucharystii. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej pielgrzymki.
 2. Dziękuję za pomoc, życzliwość i ofiary złożone na rzecz parafii, także dziś na prace remontowe i konserwatorskie.
 3. Trwają prace remontowe przy dachu naszego kościoła. Przy okazji wymiany więźby na dachu okryto, że musimy koniecznie wymienić część instalacji elektrycznej, która tam się znajduje. Dotychczasowa instalacja nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa i grozi pożarem kościoła. W poniedziałek rozpocznie się wymiana tej instalacji. Koszty tych prac musimy ponieść sami, gdyż nie obejmuje ich realizowany projekt.
 4. W tym tygodniu odbyły się dwa odbiory: budowlany i konserwatorski. Do kościoła wrócił odnowiony konfesjonał i 4 ławki. W najbliższych dniach zostanie przywieziona chrzcielnica i aplikacje z belki tęczowej.
 5. Dzieło remontu naszego kościoła polecam pamięci modlitewnej całej wspólnoty parafialnej.
 6. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne od poniedziałku do czwartku.
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie rodziców ministrantów w sprawie wyjazdu wakacyjnego.
 8. Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ w dni powszednie po Mszy św., a  w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00
 9. W piątek o godzinie 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2017/2018
 10. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno.
 11. Po Mszy św.przy wyjściu z kościoła można nabyć Przewodnik Katolicki, którego lekturę gorąco polecam.
 12. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na : magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka, 2 – letnie podyplomowe studia teologiczno – katechetyczne oraz roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 10 września.1
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.