1.04.2018r. Zmartwychwstanie Pańskie

Wszystkim Parafianom i gościom życzę aby Zmartwychwstały Chrystus był Waszą Radością. Bądźcie świadkami Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa na wszystkich drogach Waszego życia.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na święta. Dziękuję p. Justynie Grzeszczak, za pięknie ułożone kwiaty, panom Anatolowi Waleckiemu i Czesławowi Jankowskiemu, za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję panom strażakom pod dowództwem p. Kazimierza Białczyka, za straż przy Grobie Pańskim i pomoc w procesjach. Dziękuję Służbie liturgicznej za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego. Dziękuję p. Łukaszowi Facowi. za oprawę muzyczną. Dziękuję za życzenia z okazji Wielkiego Czwartku, od Pani Sołtys, dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoły w Strzelewie. Dziękuję wszystkim za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.
 2. (W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 Rezurekcja, którą rozpoczniemy od procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Następne Msze św. o godz. 9:30 w Minikowie i 11:00 w Ślesinie.)
 3. Jutro (poniedziałek) Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca na uczelnie katolickie.
 4. W środę o godz. 16:30 różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych, a o godz. 17:00 Msza św. w ich intencji.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 9:00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi do 16:45. O tej godzinie nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. W piątek ze względu na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.
 7. W sobotę po Mszy św. różaniec, spotkanie i wymiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 9. Trwa zbiórka środków na wkład własny w ramach realizowanego już projektu na prace elektrotechniczne w naszym kościele. Prace te obejmą część instalacji elektrycznej (w tym ogrzewanie naszego kościoła), instalację antywłamaniową i przeciwpożarową. Ofiary na ten cel można wpłacać przez specjalną aplikację na naszej stronie internetowej www.parafiaslesin.pl , bezpośrednio na konto parafii (nr na stronie internetowej Parafii), albo osobiście w biurze parafialnym. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 10. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno.
 11. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego i Mały Przewodnik dla dzieci.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.