4.03.2018 r. III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła, za sprzątanie kaplicy w Minikowie, za pomoc, życzliwość i wszelkie złożone ofiary.
  2. W tym tygodniu rozpoczęliśmy zbiórkę środków na wkład własny w ramach realizowanego już projektu na prace elektrotechniczne w naszym kościele. Prace te obejmą część instalacji elektrycznej (w tym ogrzewanie naszego kościoła), instalację antywłamaniową i przeciwpożarową. Ofiary na ten cel można wpłacać przez specjalną aplikację na naszej stronie internetowej http://parafiaslesin.pl,  bezpośrednio na konto parafii (nr na stronie internetowej Parafii), albo osobiście w biurze parafialnym. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  3. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Siostry prowadzą dzisiaj w naszej parafii loterię fantową  na świetlicę „Kącik”. Cegiełki w cenie 4 złote będzie można zakupić przy wyjściu z kościoła, a następnie po wylosowaniu numeru odebrać fanty w salce na plebanii. W salce też można zakupić kartki wielkanocne zrobione przez dzieci, oraz ozdoby wielkanocne za dobrowolną ofiarę. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na potrzeby  świetlicy i na wakacyjny wyjazd „Wakacje z Bogiem”. Dziękujemy za otwarte serce.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz 15:00.  Kazania pasyjne  głosi ks. Robert Lewandowski, wikariusz parafii p.w. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. W środę o godz. 16:30 Różaniec św. w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych, a o godz. 17:00 Msza święta w ich intencji.
  6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 11-14.03. Rekolekcje będzie głosił Ks. dr hab. Mirosław Gogolik, profesor UAM w Poznaniu.
  7. Rekolekcje szkolne w naszej parafii odbędą się od 12-14.03. w budynku szkoły. Zajęcia rekolekcyjne każdego bedą się rozpoczynać o godz. 9.00 i potrwają do godz. 11.45.
  8. Spowiedź parafialna przed Wielkanocą obędzie się 19.03. Jest także możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. i w czasie Gorzkich Żali w niedziele.
  9. Dzieci po Mszy św. odbierają ulotkę Ziarno. Dzieci z klas III odbierają Mapę Podróży na marzec.
  10. Polecam gorąco prasę katolicką. Do nabycia najnowszy nr Przewodnika Katolickiego, a dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.