31.05.2026r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

  1. Dzisiaj dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy naszą modlitwą te dzieci oraz ich rodziców.
  2. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i kaplicy w Minikowie oraz uporządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękuję również za każdą pomoc, życzliwość i ofiary wpłacane na konto parafialne oraz składane osobiście.
  3. Od poniedziałku po Mszach św. nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W środę o 16:15 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach rocznych i Msza św. w ich intencji.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Ślesina. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy. Do udziału w sumie i procesji zapraszam dzieci pierwszokomunijne, które tego dnia rozpoczną Biały Tydzień, kandydatów do bierzmowania, wspólnoty parafialne, poczty sztandarowe, dziewczynki sypiące kwiaty, Liturgiczną Służbę Ołtarza, druhów OSP Ślesin i wszystkich Parafian. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności i miłości do Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
  6. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w tradycyjnej oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwa odbywać się będą w dni powszednie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
  7. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele.
  8. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu mieszkańców Minikowa, przy tamtejszej kaplicy został postawiony nowy krzyż. Uroczyste poświęcenie krzyża, na które zapraszam wszystkich parafian, odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 14:00.
  9. Za tydzień, w niedzielę 7 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 15:00, ks. infułat dr hab. Mirosław Gogolik udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Z tego powodu w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 8:00.
  10. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w poniedziałek o 19:00 oraz w piątek o 19:30. Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa.
  11. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 8:00 udam się z posługą sakramentalną do zgłoszonych chorych. O godz. 15:00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi świętej do godz. 17:00.
  12. Dzieci z klasy II odbierają w zakrystii Mapę Podróży na czerwiec.
  13. Nasza parafialna pielgrzymka na Sycylię odbędzie się w dniach 22–29 września. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
  14. Zapraszam do udziału w autokarowej pielgrzymce do Zamartego. 4 lipca odbędzie się tam spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Koszt wyjazdu wraz z ubezpieczeniem wynosi 50 zł. Zapisy (z podaniem numeru PESEL) przyjmujemy w Biurze Parafialnym.
  15. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w środę.
  16. Po Mszy św. zachęcam do nabycia nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  17. Prośmy Miłosiernego Boga o radość nieba dla zmarłych Proboszczów, Parafian i Dobrodziejów naszej parafii.
  18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.